Екипата на Ренова која на есен не успеа да ги постигне посакуваните резултати, на пролет ќе се обиде да ја врати старата форма и да се пласира меѓу првите пет екипи. Тие оваа недела ќе играат против незгодниот тим на Работнички.

Ќе биде како мало дерби покрај вистинското дерби Шкендија – Вардар. Ние ќе се потрудиме да го дадеме максимумот за да извлечеме позитивен резултат. Нема да одиме со бело знаме“, изјави Меџит Незири – играч на Ренова

Во трка за излез на европската сцена се вкупно четири екипи. Четирикратниот шампион Работнички, Силекс и Шкупи со по три титули и, Академија Пандев која ја игра првата сезона во ПМФЛ, ќе водат жестока битка за пласман во Лига Европа бидејќи разликата меѓу нив е само осум бода.

Сафет Адеми

Shpërndaj me