Фудбалерите на Олимпијакос и Тотенхем ремизираа со резултат од 2:2 (1:2) во Атина во првиот натпревар од групата – Б во Лигата на шампионите.

Тотенхем имаше два гола предност, преку Хари Кејн, во 26-тата и Лукас Моуре, во 30-тата, но домаќините успеаја да се организираат и да одговорат на резултатот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...