Вечерва се вршат претреси кај тројца од осомничените од истрага која се објави денеска, а произлезе од случајот „Рекет“, откри обвинителката Вилма Русковска.

Таа рече дека за пратеничката Фросина Ременски се предложени мерки за претпазливост.

Вечерва на распит беше Јасна Мандиќ на која и беше определен куќен притвор, а останатите осомничени на распит ќе бидат повикани утре.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...