Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензините се намали за 7,50 денари, а дизелот поевтини за 6,0 денари по литар.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...