Реал Мадрид денеска официјално потврди уште едно засилување. По Лука Јовиќ, Ферланд Менди, Еден Азар и Едер Милитао, редот му дојде и на Родриго од Сантос, а овој фудбалер ќе биде преставен на „Сантијаго Бернабе“ денеска во 13 часот. „Кралевите“ за Бразилецот искешира 45 милиони евра, а тој игра на крилната позиција.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...