Фудбалскиот клуб Реал Мадрид, се огласи со соопштение по повод пишувањата на шпанските медиуми дека голманот Тибо Куртоа е анксиозен.

Кралскиот клуб ги отфрли шпекулациите додавајќи дека на натпреварот против Бриж, во Лигата на шампионите, имал проблеми со воспаление на желудникот и на цревата.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...