Шпанските гиганти, Реал Мадрид и Барселона покажаа интерес за трансфер на најдобриот дефанзивец на светот, Вирџил ван Дајк. Стоперот на Ливерпул, официјално најдобар фудбалер во изборот на УЕФА за минатата сезона, го привлече вниманието на Реал и Барса во моментот кога се зборува за нов договор со актуелниот првак на Евроопа.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...