Првиот противник на Македонија, репрезентацијата на Јапонија е во извонредна форма. Синоќа на пријателскиот натпревар против Швајцарија одигра нерешено 28-28. Хрватска ја покажа својата сила поразувајќи ја Црна Гора. Штерлек со 6 и Мандиќ со 5 голови беа најефикасни на средбата.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...