Македонската репрезентација во ракомет ја порази Србија со резултат 37-31 на првиот контролен натпревар, покажувајќи дека е во добра форма на прагот на Светското ракометно првенство во Германија и Данска. Наскоро се очекува селекторот на Македонија Раул Гонзалес да ја објави конечната листа на негови избраници за Мундијалот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...