Фудбалерот за врска на барселона, Иван Ракитиќ е сѐ поблизу од заминување од Ноу Камп и сѐ поизвесно  е дека кариерата ќе ја продолжи во редовите на италијанскиот шампион, Јувентус.

Шпанските медиуми пренесуваат дека тој е веќе на излезната врата на Барса, потсетувајќи на синоќешната победа против Бетис (5:2), која хрватскиот репрезентативец ја следеше од клупата.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...