Францускиот Пари сен Жермен, ја отфрли новата понуда од барселона за трансфер на бразилскиот фудбалер Нејмар во износ од 130 милиони евра плус Иван Ракитиќ и Џан-Кларо Тодибо, како и едногодишна позајмица на Усман Дембеле.

РМЦ и Мундо депортиво пишуваат дека по два дена преговори „светците“ повторно не се задоволни од условите што ги нуди клубот од Ноу Камп за враќање на Нејмар.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...