Францускиот шампион, Пари Сен Жермен, ја одби понудата од Реал Мадрид во висина од 100 милиони евра и три фудбалера во замена за Бразилецот Нејмар.

Како што пренесува француски, Екип, кралскиот клуб на ПСЖ му понудил 100 милиони евра, Хамес Рогригез, Герет Бејл и Кејлор Навас, но клубот од Париз тоа не го прифатил и Нејмар нема да го прати на „Сантијаго Бернабеу“.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...