Авионот во кој патуваше фудбалерот Емилијано Сала е пронајден на дното на каналот Ламанш, соопштија извори од приватната истрага ангажирана од таткото на Сала. Со тоа се загубени и најмалите надежи на семејството за евентуално чудо. Леталото „Пајпер Малибу“, исчезна од радарот на 21 јануари во водите меѓу Англија и Франција. Во него покрај Аргентинецот Сала беше само уште пилотот Дејвид Ибетсон, кој го управуваше авионот на патот од Нант кон Велс. Инаку, Емилијано Сала, кој настапуваше за Нант доби богат договор од Кардиф Сити и беше пред трансферот на својата кариера.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...