Најдобриот фудбалер на Пари Сен Жермен, Нејмар да Силва ги обнови преговорите со Реал Мадрид во врска со можниот трансфер, пренесуваат шпанските медиуми. Планот на кралскиот клуб е покрај износот во висина од 120 милиони евра, да понуди и некој од играчите како што се Герет Бејл, Џејмс Родригез, па дури и добитникот на Златната топка, Лука Модриќ.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...