Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец. Дневната температура ќе се движи од 25 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...