Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. Температурата ќе достигне до 34 степени. Во Скопје слично време со максимална температура до 30 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...