Во Македонија денесла времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Температурите ќе се движат од 20 до 31 степен. Во Скопје слично време со температура до 30 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...