Во Македонија времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Температурата ќе достигне до 31 степен. Во Скопје слично време, со температура до 27 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...