Времето денеска ќе биде прoменливо облачно и свежо време со сончеви периоди наместа ќе биде нестабилно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови, и ќе бидат пообилни и проследени со грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат. Утринската температура ќе се движи од 1 до 10, а дневната од 14 до 19 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 6, а дневната ќе достигне до 16 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...