Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од -10 до 0, а дневната од -1 до 10 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу -3, а дневната ќе достигне до 7 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...