Европската фудбалска федерација ја претстави топката, која ќе се користи во финалето во Лигата на шампионите.

Топката за финалето ја изработи партнерот на УЕФА, компанијата „Адидас“.

Финалето ќе се игра на 30 мај на „Ататурк“ во Истанбул.

Инаку, во ЛШ, вечер во 21 часот стартува осминафиналето со натпреварите:

Атлетико Мадрид – Ливерпул и Борусија Дортмунд – Пари Сен-Жермен.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...