Јавното обвинителство најави прес конференција со почеток во 14 часот во врска со предметот „Рекет“. Како што се наведува во соопштението од ОЈО, на прес конференцијата ќе присуствуваат Јавниот обвинител на Република Северна Македонија, Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител Лилјана Спасоска и Основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...