Премиерот Зоран Заев, денеска ги посети повредените во тешката несреќа и упати благодарност до здравствените работници и до локалното население кое синоќа помагаше при излекувањето на патниците од превртениот автобус.

Според официјалните податоци, во несреќата животот го загубија 14 лица.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...