Претседателот на Собранието, Талат Џафери го вратил на доработка предлогот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за формирање парламентарна Анкетна комисија за работата на СЈО, пренесува Радио слободна Европа.

Во образложението се наведува дека во предлогот не се содржело „уставното име“ на државата, а опозициската партија сега има има рок од 15 дена да ги отстрани недостатоците кои ги утврдил парламентарниот спикер.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...