Цената на нафтата „Брент“, првпат од 25 ноември 2014 година надмина 80 долари за барел, покажуваат податоци од берзата.

Јулските фјучерси за северноморската нафта пораснале за 11,1 насто, односно се искачи на 80,12 долари за барел.

Loading...

Shpërndaj me