Со денешната одлука на Регулаторната комисја за енергетика, од ноќеска на полноќ стапува во сила новиот ценовник за горивата. Согласно најновата одлука, цените на бензинот остануваат исти, а дизелот поскапува за половина денар.

 

Супер 95 – 66,50ден

Супер 98 – 68,50ден

Дизел – 61,00ден

Loading...

Shpërndaj me

Loading...