Поранешниот селектор на Македонија У-21, Благоја Милевски кој замина за Израел, остана без работа по само 6 месеци поради слабите резултати. Раководството на израелскиот тим Ашдод одлучиле да му дадат отказ на Милевски кој Македонија ја однесе на Евро 2017. Тимот на Ашдод каде Милевски бил нивен поранешен играч, по одиграни 100 кола има само две победи и со 9 бодови е претпоследна на табелата.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...