Претседателот Стево Пендаровски, денеска  во 16:15 часот, во Вилата Водно ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, соопшти кабинетот на шефот на државата. Тоа ќе биде прва средба меѓу нив двајца по инаугурацијата, на којашто поради користење слободни денови, не присуствуваше првиот човек на македонската влада.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...