Попладнево, во 15 часот, треба да почне седницата за законите за јавно обвинителство и за Совет на јавни обвинители, кои вчера ја поминаа процедурата во Комисијата за европски прашања и во Законодавно-правната комисија,потврдија за Алсат од Собранието.

Ова е договорено на денешната координација на спикерот Талат Џафери со шефовите на пратеничките групи, без ВМРО-ДПМНЕ. Се очекува дека до крајот на денот ќе заврши расправата. Гласањето за двете законски решенија, според проценките, може да остане и за утре.

Собранискиот спикер одлучи на двениот ред на оваа седница да биде само точката за Законот за Јавно обвинителство.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...