Денеска во 18 часот во Монако ќе се одржи жрепка за групната фаза од Лигата на шампионите.

Како и претходните години, 32 клуба ќе бидат распоредени во осум групи од по четири. Се очекува УЕФА да продолжи со досегашната пракаса според која руски и украински клубови да не се сместени во иста група.

Прва група:

Liverpool
Chelsea
Barcelona
Manchester City
Juventus
Bayern
PSG
Zenit

Втора група:

Real Madrid
Atletico Madrid
Borussia Dortmund
Napoli
Sahtar
Tottenham
Ajax
Benfica

Трета група:

Lyon
Bayer Leverkusen
Red Bull Salzburg
Olympiakos
Club Brugge
Valencia
Inter
Dinamo Zagreb

Четврта група:

Lokomotiv Moskva
Genk
Galatasaray
RB Leipzig
Slavia Prag
Crvena zvezda
Atalanta
Lille

Loading...

Shpërndaj me

Loading...