Извори од МВР вечерва за Алсат соопштија дека пред малку бил извршен претрес во куќата на специјалната обвинителка, Катица Јанева во Скопје. Според нашите информации, припадници на МВР биле во куќата каде што таа престојува во населбата Козле, но не се изнесуваат детали за што станува збор. Претресот траел до околу 21 часот и 30 минути.
Во моментов на улицата Стрезова нема полиција.
Loading...

Shpërndaj me

Loading...