Според информации на Алсат, покрај специјалната обвинителка Катица јанева, денеска се очекува приведување на ушпте три лица, меѓу кои би можело да се најдат и двајца блиски со политичари. Засега нивните имиња не се откриваат, но од Основното јавно обвинителство прес конференција најавија за во 14:00 часот.

Во меѓувреме, дознаваме дека Катица Јанева под полициска придружба е во просториите на СЈО. Се очекува да биде запленет нејзиниот компјутер и други предмети што би послужиле како доказ во истрагата „Рекет“

Loading...

Shpërndaj me

Loading...