Денеска во Нион (Швајцарција) беа извлечени паровите за осминафиналето во Лига Европа. Првите средби се закажани за 7 март, додека пак, реваншите се на програмата една недела подоцна.

Потсетуваме, оваа година финалето се игра во Баку, на 29 мај.

Парови за осминафиналето во ЛЕ:

Челси-Динамо Киев

Ајнтрахт Франкфурт-Интер

Динамо Загреб-Бенфика

Наполи-Салцбург

Валенсија-Краснодар

Севилја-Славија Прага

Арсенал-Рен

Зенит-Вилјареал

Loading...

Shpërndaj me

Loading...