По одигрувањето на вчерашните реванш-дуели во Лига Европа, познати се сите двојки од второто квалификациско коло.

Арарат – Линколн
Б36 Торсхавн – Линфилд
Шкендија – Дуделанж
Санта Колома – Астана
Слован – Фероникел
Норчепинг – Лиепаја
Хаугесунд – Штурм Грац
Легија – Брондби
Домжале – Малме
Апоел БШ – Каират
АЕК Ларнака – Левски
МОЛ Види – Вадуц
Молде – Чукарички
Торино – Дебрецен
Легија Варшава – КУПС
Кабала – Динамо Тбилиси
Абердин – Чихура
Еспањол – Стјернан
Утрехт – Зрињски
Малатијаспор – Олимпија Љубљана
Ренџерс – Нидеркорн
Дунајска Стреда – Атромитос
Пјуник – Јаблонец
Будуќност – Зорја
Вентспилс – Гзира Јунајтед
Стразбур – Макаби Хаифа
Вулверхемптон – Крусејдерс
Млада Болеслав – Ордабаси
Шамрок Роверс – Аполо Лимасол
Флора – Ајнтрахт Франкфурт
Жунес Еш – Виторија Гимараеш
Хонвед – Университатеа Крајова
Алашкерт – ГКСБ
Шахтјор – Еберг
Локомотив Пловдив – Спартак Трнава
Конас Квеј – Партизан
Партизани – Шериф
Арсенал Тула – Нефтчи
ЦСКА Софија – Осијек
Пјаст Гливице – Рига
Луцерн – Клаксвик
Тре Пене – Судува
Арис – АЕЛ Лимасол
АЗ Алкмар – Хекен
Антверпен – Виторул К.
Валур – Лудогорец.вз

Loading...

Shpërndaj me

Loading...