На грчкиот остров Закинтос денеска избувна пожар и во тек е негово гаснење, пренесува грчката агенција АНА-МПА.

Пожарот избувнал во Лагадакија, а како што се наведува, гори шума.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...