Медот е еден од најздравите производи, така што секојдневното конзумирање е благодет за вашето тело. Доколку го пиете секое утро на празен стомак, изматен во чаша млака вода, ќе го разбудите вашиот метаболизам. Изматете една лажица мед во 2 дл млака вода и почекајте целосно да се растопи. Обрнете внимание водата да не биде жешка, бидејќи ќе ги уништи сите хранливи состојки на медот.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...