А, околу 190.000 луѓе потпишаа петиција за повторување на натпреварот помеѓу Англија и Колумбија. Иницијативата потекна од колумбиските навивачи кои го критикуваа судијата Гејгер. Англичаните се пласираа во четвртфиналето откако по пеналите беа подобри од Колумбијците. Забелешки за американскиот судија имаа и ѕвездите Марадона и Фалкао.

Loading...

Shpërndaj meLoading...