Поранешниот кошаркар на Црвена ѕвезда Перо Антиќ по 10 години повторно е член на црвено-белите, соопшти српскиот кошаркарски клуб.

Тројниот освојувач на Евролигата, двапати со Олимпијакос и еднаш со Фенербахче, потпишал едногодишен договор со Цервена ѕвезда.

Антиќ (35) е првиот македонски кошаркар во НБА лигата, каде играше за Атланта.

Shpërndaj me