Тренерот на фудбалерите на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, ја загрози својата позиција во клубот после убедливиот пораз на гостувањето кај Пари Сен Жермен (3:0) во Лигата на шампионите и наскоро би можело да биде сменет, пренесуваат повеќе шпански медиуми.

Порталот „Мундо депортиво“ пишува дека еден од кандидатите за негова замена е поранешниот трофеен играч за врска од Реал, Чаби Алонсо, иако нема долгогодишно искуство како актуелен тренер на вториот тим, Сосиедад.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...