Шестмина повредени и десетици евакуирани е билансот по силната експлозија што одекна во градот Крајстчрч на Нов Зеланд. Првичните информации откриваат дека станува збор за експлозија на гас, но истрагата сѐ уште е во тек.

Претпазливоста кај властите е на високо ниво бидејќи во истиот град, пред околу 4 месеци се случи смртоносен напад во џамии, во кој беа убиени 51 лице.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...