Министерот за здравство Венко Филипче, на прес конференција која штотуку заврши, ги соопшти официјалните информации според кои во вчерашната сообраќајна несреќа животот го загубиле 14 лица. 29 од повредените се хоспитализирани во болницата „8 септември“, а над тројца од нив ноќеска биле извршени хируршки зафати. Четворица пациенти се во критична состојба. Во Клиничкиот центар во Скопје има 6-мина пациенти, а во болницата во Тетово 2 пациенти.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...