Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат од таму.

Предмет на истрага на Марко Зврлевски се наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи на СДСМ, како и начинот на финансирањето на партијата.

Пред него во ОЈО на распит беше и пртетседателот наСДСМ, Зоран Заев.

Тој во петокот изјави дека Марко Зврлевски отвара контра истрага на секоја нова истрага на СЈО.

Shpërndaj me