Судијатата на преходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и ѝ одреди мерка притвор на шефицата на СЈО, Катица Јанева. Таа вечерва ќе биде пренесена во истражниот затвор во Шутка, но судијата се согласил, таа со полициска придружба утре да отпатува во Гевгелија на погребот на нејзината мајка.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...