Судењето за катастрофалната несреќа кај Ласкарци во која животот го загубија 16 лица, закажано за денес, е не се одржа поради отсуство на еден од обвинетите. Според судот, причината за отсуството на обвинетиот е операција. Наредното рочиште е закажано за 15 октомври.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...