Негувањето на ноктите е важен дел од грижата за нашето тело, но во последно време дамите пронаоѓаат се покреативни начини да ги украсат своите нокти.

После различните техники почнувајќи од кристали, бисери и најразлични дезени и бои, па се до пирсеви за нокти, во еден салон во Калифорнија се појави нов тренд, овој пат со вистински, скапоцени, дијаманти.

Цените се прилично вртоглави и надминуваат 60 илјади евра, а многу дами посакуваат да се почестат со овој скапоцен маникир.

Would you spend $60,000 on a manicure? 💎💅🏼#universalhairandmakeup #uhmvideo Follow @universalhairandmakeup •••••••By Top Knot ——————————————————————— #makeup #fashion #eyes #eyeshadow #artist #gloss #mascara #palettes #eyeliner #bridal #nails #nailart #glitter #s4s #like4like #beauty #beautiful #anastasiabeverlyhills #hudabeauty #ghalichiglam #vegas_nay #makeupjunkie #motod #makeupaddict #pretty #topknot

Nai-post ni Universal Hair & Makeup noong Miyerkules, Mayo 17, 2017

Shpërndaj me