Обдукцијата на телото на милијардерот Џефри Епстајн, кој наводно се самоубил во затворот во Њујорк, покажа дека неговиот врат е скршен на неколку места, пишува Вашингтон пост.

Такви скршеници може да се појават кај лица коишто се обесени, но и кај жртви на убиство со давење, додава весникот, пренесува Ројтерс.

Епстајн беше во притвор чекајќи го обвинението за сексуална трговија со малолетнички.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...