Обвинет во случајот „Монструм“ на денешното рочиште пријави дека полицаец од затворот му упатил закани по живот.

Посочениот полицаец беше во судницата и ги отфрли обвинувањата, но по барање на обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи, исказот е нотиран во судскиот записник.

Судијата кој го води случајот рече дека за наводите од обвинетиот ќе го контактира директорот на затворот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...