Новороденче штотуку донесено на свет, вчера околу пладне било оставено потполно голо на тротоар во скопската населба Топанско Поле.

Новороденчето го забележале минувачи кои случајот го пријавиле во полиција. Бебето со возило на итна помош било пренесено во клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...