Бразилскиот фудбалер, Нејмар, останува во францускиот клуб Пари Сен Жермен и следната сезона, пренесува порталот „гол“.

Со тоа се завршува сагата околу негово евентуално враќање во Барселона, а се додава и дека преговорите помеѓу шпанскиот и францускиот шампион се завршени без договор што би ги задоволил двете страни.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...