По седум часа лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски не успеаја да се договорат околу клучните разлики за законот за ЈО и за идниот статус на СЈО. Oстануваат клучните разлики околу статусот на СЈО и предметите што ги отвори ова обвинителство.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...